Wycieczki

Interaktywna wystawa objazdowa „Umysł przyłapany” – Centrum Nauki Kopernik

          29 października 2014 r. uczniowie klasy 6c - razem z mgr Gabrielą Podstawą i dr Beatą Tyszką- Skorek - odwiedzili interaktywną wystawę „Umysł przyłapany” w Rudzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości.         

          Dzieci przekonały się, że całe ciało człowieka przenosi dźwięki. Każdy przetestował swój łokieć i dowiedział się, że może być on przedłużeniem ucha.

          Uczniowie spróbowali odszyfrować proste słowa zapisane alfabetem Braille’a. Nie było łatwo!

          Zmysły potrafią nas nieźle oszukać. Co się stanie jeśli założymy okulary, które przestawiają prawą i lewą stronę? Eksponat pozwolił przekonać się, jak trudno ignorować sygnały rejestrowane przez wzrok, który jest naszym dominującym zmysłem.

          Wszystkim spodobała się hulajnoga: skręcali kierownicę w lewo, a hulajnoga jechała w prawo. Trzeba nauczyć się jeździć na niej od nowa.

          Czy na gwoździach można siedzieć wygodnie? Oczywiście, że tak! Każdy poczuł się jak prawdziwy fakir. Zobaczcie zdjęcia z pokazów!

          Czy świat zawsze wygląda tak samo? Dzieci oglądały grafikę Istvána Orosza. Potem jej odbicie w cylindrycznym zwierciadle. Eksponat dowiódł, że to co widzimy, zależy od tego, jak patrzymy.

Umysl (13).jpgUmysl (15).jpgUmysl (2).jpgUmysl (14).jpgUmysl (11).jpgUmysl (8).jpgUmysl (3).jpgUmysl (7).jpgUmysl (12).jpgUmysl (10).jpgUmysl (6).jpgUmysl (9).jpgUmysl (4).jpgUmysl (17).jpgUmysl (1).jpgUmysl (5).jpgUmysl (16).jpg

Opracowała: dr Beata Tyszka-Skorek