Galerie

Dnia 22.10 wybraliśmy się na wycieczkę ze świetlicy do Chlebowej Chaty. Była to świetna okazja aby dowiedzieć się jak pszczoły wytwarzają miód, jak cenny i zdrowy jest to produkt.

Poznaliśmy również jaką drogę przebywa ziarenko aby zamienić się w mąkę oraz jak z mąki robi się chleb. Gospodarze opowiedzieli nam również jak domowymi metodami, już w dawnych czasach, wytwarzało się masło i ser. Następnie mieliśmy okazję upiec w piecu kaflowym własne podpłomyki, zjedliśmy je ze smakiem z domowym masłem, smalcem i miodem. Zostaliśmy również poczęstowani pyszną kawą zbożową. Zobaczyliśmy też niezbędne do życia 100 lat temu wyposażenie tradycyjnej izby i stodoły, mieliśmy okazję usiąść na traktorze i nakarmić króliki. Pod koniec wycieczki była okazja do zakupu ręcznie robionych pamiątek. Pogoda nam dopisała i zadowoleni wróciliśmy do domu.


Industriada 2016 - Święto Szlaku Zabytków Techniki

11.06.2016 po raz kolejny odbyła się Industriada - Święto Szlaku Zabytków Techniki. W wycieczce do Częstochowy (Muzeum Produkcji Zapałek, Muzeum Górnictwa Rud Żelaza, Jasna Góra) wzięli udział uczniowie klasy 5c z Łukaszem Libudą. Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne są tutaj.

 

Galeria zdjęć z rajdu do obejrzenia tutaj.